Surowiec

Inteligentne wykorzystanie zasobów naturalnych i działania chroniące środowisko stały się decydującymi kryteriami w produkcji profili okiennych z tworzyw sztucznych. Profine – jako główny producent w branży okiennej – stoi na czele inicjatywy chroniącej środowisko.

kbe_surowiec
Całkowita rezygnacja z ołowiu przy produkcji profili PVC jest jednym z najważniejszych wyzwań całej branży okiennej. Przez długi okres czasu ołów był nieodzownym składnikiem, wykorzystywanym przy stabilizacji PVC. Dzięki Greenline firma Profine otworzyła nowy rozdział w branży okiennej. Zamiast ołowiu, zastosowaliśmy przyjazne środowisku stabilizatory cynkowo-wapniowe, pozwalające zachować znakomite właściwości funkcyjne i optyczne materiału. Profine – jako prekursor wśród producentów profili PVC – rezygnując ze stabilizatora ołowiowego, przyczynił się do tego, że Klienci przywiązują dziś szczególną wagę do idei Greenline.

 

Okna Greenline posiadają wiele zalet: są trwałe, stabilne, łatwe w konserwacji, odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz gwarantują wyjątkowo dobrą izolacyjność cieplną, która przyczynia się bezpośrednio do znacznej redukcji zużycia energii, a przez to do mniejszego obciążenia środowiska dwutlenkiem węgla. Niezmiernie istotną zaletą jest to, że ekologiczne okna Greenline są w 100% poddawane recyklingowi.

KBE

KBE to wiodąca marka na rynku systemów okiennych i drzwiowych z tworzyw sztucznych. Zindywidualizowana obsługa Klienta, krótkie terminy dostaw oraz innowacje techniczne doprowadziły ją do pozycji lidera wśród systemów profili PVC w Europie.

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Profine Polska Sp. z o. o.
ul. Strachowicka 40
54-512 Wrocław

Telefon: +48 71 347-11-60 do 63
Fax: +48 71 354-71-62
E-mail: biuro@profine.pl

Back to Top